Automobilių kėbulų tipai
Telefono numeris

Sedanas – vienas populiariausių moderniųjų automobilių kėbulo tipų.

Sedano tipo automobilis yra keleivinis automobilis su 2 sėdimomis eilėmis, turintis pakankamai vietos gale suaugusiam žmogui. Automobilis turi atskirą bagažinę, kuri yra nepriklausoma nuo galinio stiklo.

Pagrindinis sedano bruožas yra tas, jog bagažinė atskirta nuo salono. Kraunant daiktus, nepažeidžiamas salono mikroklimatas, o važiuojant mažiau girdimas vežamo bagažo ir galinės pakabos keliamas triukšmas. Šį savybė ypač svarbi prabangiems, verslo klasės automobiliams, iš kurių reikalaujama didelio komforto.

Limuzinas yra prailgintas prabangus automobilis, tradiciškai baltos arba juodos spalvos.

Pikapas yra lengvoji transporto priemonė, kuri gale turi atvirą integruotą vietą kroviniui

Universalas yra kėbulo tipas panašus į sedaną, tačiau turinti daugiau vietos kroviniam.

Pavadinimas nusako šio tipo pagrindinę ypatybę. Neretai universalo kėbulas vadinamas pikapu, nors su tikru pikapu jis neturi nieko bendro. Universalų bagažinė yra labai talpi, bet sulanksčius galinę sėdynę. Tai padarius kroviniams galima sukurti įspūdingų matmenų erdvę. Tačiau dėl didesnio salono jame sunkiau palaikyti mikroklimatą.

Be to, salone girdėti papildomas triukšmas. Universalai yra sunkesni už analogiškus sedanus, o tai neigiamai veikia automobilio dinamiką ir ekonomiškumą. Be to, daugumos universalų galinis langas, panašiai kaip hečbekų, linkęs kaupti dulkes ir purvą.

Kabrioletas – automobilio kėbulo tipas su atidaromu arba nuimamu stogu bei galiniu langu. Stogas būna padarytas iš vilino arba brezento. Kabrioletai dažniausiai būna 2-duriai, tačiau yra buvę ir 4-durių kabrioletų.

Kupė automobilio kėbulo tipas. Turi 2 arba 2+2 sėdimas vietas.
Kupė dažniausiai būna 2 durų automobiliai, tačiau yra buvę 3 durų, 4 durų ir net 5 durų kupė. Nuo sedanų skiriasi tuo, kad turi mažiau erdvią galinę salono dalį.

Vienatūris, minivenas – automobilio kėbulo tipo pavadinimas. Šiaurės Amerikoje paprastai vadinamas minivan.
Tai talpus keleivinis lengvasis automobilis, dažnai su trimis sėdynių eilėmis.

Sportiniai automobiliai – nedidelių galingų automobilių klasė. Dažniausiai tai būna galiniais ratais varomi, 2 durų, 2 vietų, geriau valdomi, greičiau įsibėgėjantys ir turintys sportiškesnės išvaizdos kėbulus automobiliai. Sportiniam automobiliui svarbiausia yra geras valdymas kelyje, stabdžiai, manevringumas, mažas svoris ir didelė galia. Sportinis automobilis gali būti ir prabangus, tokius automobilius gamina Ferrari, Porsche, Lamborghini, Lotus

Visureigis − didelio pravažumo sausumos transporto priemonė, kuri gali važiuoti labai blogais keliais arba ir be kelių.

Visureigio bruožai:
Visi ratai varantieji;
Priekinių ir užpakalinių ratų tarpvėžė vienoda;
Turi didelę kelio prošvaistę;
Papildoma pavarų dėžė (demultiplikatorių) traukos jėgai padidinti;
Tarpašinis diferencialas;
Tarpratiniai diferencialai gali būti blokuojami;
Padangos didelio skersmens, plataus profilio, su stambiais dirvakibiais (jie išdėstyti taip, kad, ratui buksuojant, gruntas iš protektoriaus griovelių būtų išstumtas).
Įklimpusiam visureigiui ištraukti priekyje būna gervė lynui vynioti.